رنگ آمیزی روبان ها در کارهای روباندوزی

[vc_row][vc_column][vc_column_text css_animation=”fadeInDown”]

رنگ ، رنگ ، رنگ
پدیده آرامش بخشی که در طبیعت به ودیعه گذاشته شده است.
بی شک جهانی که درآن زندگی می کنیم با رنگ های متنوع دلفریب و چشم نواز شده است.
روانشناسان معتقدند که رنگ ها بیانگر احساسات و عواطف هستند . در این میان قطعا اگر هنر و رنگ با هم تلفیق شوند آمیزه ای از زیبایی به ارمغان خواهد داشت. در بین همه هنرهای دستی میتوان روباندوزی را یکی از دلرباترینها برشمرد.

خلق آثار زیبا، و بی بدیع توسط روبان که رقص کنان در میان دستان هنرمندان می چرخند و شکل میگیرند و گوشه ای از طبیعت رادر قاب کوچکی به تصویر می کشاند.
این هنر زیبا را میتوان تلفیقی از نقاشی،گلدوزی،شناخت رنگها دانست که در نهایت هنر روباندوزی را شامل میشود.

ابراز مورد نیاز برای این هنر آنگونه که از اسمش متجلی ست 《روبان》است. تولید تجاری “روبان” در سراسر دنیا به صورت تک رنگ و اخیرا روبانهای با ترکیب ٢ یا چند رنگ (بصورت آبرنگی) می باشند. اما هنرمندان این رشته گاهی با استفاده از تکنیک های نقاشی و رنگ آمیزی روبانها با رنگهای مخصوص پارچه؛ رنگ های متفاوت و طبیعی تری خلق می کنندو روبانها را با استفاده از تکنیک سایه روشن و یا تغییر رنگ زیباتر جلوه می دهند.

[/vc_column_text][vc_separator color=”chino” style=”dashed” border_width=”5″ el_width=”80″][vc_single_image image=”2840″ img_size=”400*400″ alignment=”center” onclick=”zoom” css_animation=”fadeIn”][vc_column_text css_animation=”zoomIn”]
  • برای رنگ آمیزی روبان باید نکاتی را مدنظر داشت:

در گام اول بهتر است طرح مورد نظر را روی پارچه به وسیله روباندوزی پیاده کنیم و سپس به رنگ آمیزی آن بپردازیم .

قبل از شروع رنگ آمیزی ابتدا قلموی تمیز را کمی به آب آغشته و روی قسمتهایی از کار که در نظر داریم رنگ شود، می کشیم .اینکار کمک میکند رنگ بهتر روی روبان پخش شود و کمی حالت آبرنگی و سایه روشن به خود گرفته و کار را زیباتر و طبیعی تر جلوه میدهد. در حین کار باید توجه داشت قلم موی آغشته به رنگ روی پارچه زمینه کشیده نشود چون رنگی شدن پارچه زیبایی کار را از بین می برد.در نهایت پس از اتمام رنگ آمیزی، کار را در جای مناسب گذاشته تا کاملا خشک شود.

نویسنده مهمان: نفیسه خوب بخت[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

دیدگاهتان را بنویسید